• 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

ETAP I

Pierwsza wizyta poświęcona jest kompleksowej diagnostyce. Badanie z jakim się spotkasz opiera się o szczegółowy wywiad i specyficzne protokoły diagnostyczne zawierające testy funkcjonalne, dzięki którym zróżnicujemy Twoje dolegliwości. Bez właściwej diagnozy leczenie pozostaje jedynie objawowe, nam natomiast zależy na leczeniu przyczyny, stąd prawidłowo postawiona diagnoza poparta wnikliwym badaniem to priorytet w naszej codziennej pracy, który umożliwia dobranie właściwego postępowania terapeutycznego.

Podczas pierwszej wizyty, po rozpoznaniu problemu skupiamy się także na wyciszeniu objawów bólowych i przywróceniu prawidłowej funkcji w dysfunkcyjnym obszarze.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty?

Na pierwsze spotkanie warto zabrać wszelkie dodatkowe badania oraz historię leczenia. Badania obrazowe tj. RTG, rezonans magnetyczny, usg czy tomografia komputerowa będą bardzo pomocne.

ETAP II

W tym etapie kierujemy naszą uwagę na źródło dysfunkcji. Na pewno zależy Ci na tym, aby prowadzona przez nas terapia przyniosła długotrwały efekt i to jest właśnie moment, w którym chcemy na to zapracować. Dogłębna analiza postawy oraz analiza chodu pozwoli nam poznać stereotypy i wzorce ruchowe sterujące Twoim narządem ruchu. Dzięki temu będziemy mogli wyeliminować wzorce nieprawidłowe, a wzmocnić lub nauczyć Cię od nowa wzorców właściwych, które pozwolą Ci trwale cieszyć się kolejnym dniem bez towarzystwa bólu.

ETAP III

Ważnym aspektem kompleksowej terapii jest zaangażowanie Pacjenta w jej przebieg. Dlatego też nasi Pacjenci otrzymują szczegółową informację na temat zalecanych aktywności, reedukacji postawy i codziennych nawyków oraz indywidualnie dobrany plan treningowy pozwalający ćwiczyć również w domu. Niewłaściwie dobrana aktywność lub przeciążenia związane z czynnościami zawodowymi często niweczą efekty nawet najlepszej terapii, dlatego nasz zespół dba o pełną profilaktykę urazów i dysfunkcji związanych z podejmowaną aktywnością fizyczną czy zawodową.

Tylko połączenie tych trzech etapów pozwoli Pacjentowi na pożegnanie się z dolegliwościami i da powody ku temu, aby znów cieszyć się życiem.